Wycieczka do Warszawy – 23.10.2014r.

Dnia 23.10.2014 roku 46 uczniów naszej szkoły wybrało się na wycieczkę do Warszawy. Naszą przygodę z tym miastem rozpoczęliśmy od lekcji muzealnej w Muzeum Ewolucji w Pałacu Młodzieży, gdzie uczyliśmy się o pochodzeniu człowieka, podboju lądów przez kręgowce oraz tajemnicach zagłady dinozaurów. Poznaliśmy różne rodzaje skamieniałości oraz omówiliśmy ogólny przebieg ewolucji na lądach. Po tych ciekawych zajęciach wjechaliśmy na trzydzieste piętro Pałacu Kultury i Nauki skąd z wysokości 114 metrów mogliśmy podziwiać panoramę stolicy wraz z jej zabytkami, jak i nowoczesnymi rozwiązaniami architektonicznymi.
Następnie udaliśmy się do Zamku Królewskiego, gdzie podzieleni na dwie grupy rozpoczęliśmy zwiedzanie wraz z naszymi paniami przewodniczkami. Pozyskaliśmy cenne informacje na temat historii zamku, jego zbiorów. Była to dla nas niezapomniana i fascynująca lekcja historii.
Ciąg dalszy stanowił spacer uliczkami Starego Miasta. Odwiedziliśmy Grób Nieznanego Żołnierza oraz Pałac Prezydencki. Niestety Pan Prezydent nie miał dla nas czasu, gdyż przyjmował delegację z Kanady. Nie tracimy jednak nadziei na spotkanie kolejnym razem.
Koniec wycieczki zwieńczył spacer alejkami Powązek, gdzie mieliśmy okazję obejrzeć stare, zabytkowe nagrobki.
Wycieczka bardzo nam się podobała i już planujemy kolejną.

Uczestnicy wycieczki: klasy Vc, VIa, VIb, VIc
oraz nasi opiekunowie: Joanna Jabłonowska