Jarmark Jesienny klasy 1a

Jarmark Jesienny klasy 1 a

6 i 7 października 2014 r. zorganizowaliśmy w naszej szkole Jarmark Jesienny. W tych dniach można było zakupić na naszym straganie różne dary jesieni: dżemy, kompoty, suszone grzybki, miodek z własnej pasieki, orzechy, jabłka, czosnek, ozdobne dynie, przetwory, a nawet papryczkę chili. W koszach pięknie prezentowały się bukiety, skomponowane z różnokolorowych jesiennych liści.
Na łasuchów czekały pyszne ciasta i ciasteczka, które wszystkim smakowały i rozeszły się w zawrotnym tempie. Pomysłem dzieci było, by pieniążki, które zebraliśmy ze sprzedaży tych produktów, przeznaczyć na karmę i smakołyki dla zwierząt ze schroniska, jak stwierdziły dzieci – „by trochę poprawić im humor”. 17 października 2014 r.  wybraliśmy się z wizytą do Schroniska dla zwierząt w Płocku. Dzieci były bardzo szczęśliwe przekazując podarunki dla ich małych podopiecznych. Po teranie schroniska oprowadzili nas jego pracownicy, pokazując w jakich warunkach żyją zwierzęta. Opowiedzieli nam wiele ciekawych historii na temat przebywających tam zwierząt, a także o zasadach funkcjonowania schroniska. Dzieci z zainteresowaniem oglądały wszystkie zwierzęta, jednak najbardziej ucieszyły się, kiedy mogły pogłaskać najłagodniejszych mieszkańców schroniska. Akcja ta, mogła dojść do skutku dzięki wrażliwości dzieci i ich rodziców, dlatego wszystkim serdecznie dziękujemy!

Klasa 1 A

z wychowawczynią  Aleksandrą Rogowską