Konkursy w ramach Projektu “Droga do wolności” 2014

W  sześciu szkołach Gminy i Miasta Sierpc Fundacja Edu-Inicjatywa realizowała projekt „Droga do wolności”. Został on dofinansowany ze środków programu „Działaj lokalnie VIII” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce, Levi Strauss Poland i Ośrodka działaj Lokalnie Fundacji Fundusz Lokalny Ziemi Płockiej oraz przez proboszcza parafii w Goleszynie. Projekt został objęty honorowym patronatem przez wójta Gminy Sierpc. 27 października 2014 r. w Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu odbyła się uroczysta konferencja dla uczniów, ich opiekunów, nauczycieli, dyrektorów szkół i rodziców. Konferencja poprowadzona przez koordynatorkę Joannę Urbańską z Gimnazjum im. Jana Pawła II w Susku, została uświetniona występem “chóru Pana Czarka” z Goleszyna oraz wystawą prac Wojciecha Witkowskiego. Do organizatorów i uczestników prezydent RP Lech Wałęsa skierował list gratulacyjny, który uroczyście odczytano. Następnie zostały wręczone nagrody za udział w konkursach.

1. Konkurs na prezentację multimedialną pt.  „Droga do wolności” –  I miejsce Radosław Lamka kl. V a
2. Konkurs plastyczny – III miejsce Kinga Grapatyn kl. VI a

Na zakończenie konferencji zaproszeni uczniowie zwiedzili nasz sierpecki skansen. Zapraszam do obejrzenia zdjęć z konferencji podsumowującej projekt „Droga do wolności”.

Fot: Elżbieta Olszewska-Lamka