Znicz pamięci ‘2015

Czcimy pamięć  zasłużonych i przyjaciół  naszej Szkoły

W miniony czwartek harcerze z 1 drużyny harcerskiej im. Szarych Szeregów wraz z drużynową phm. Agatą Urbańską i panią Elżbietą Lamką – opiekunem szkolnego koła fotograficznego odwiedzili sierpeckie cmentarze – parafialny i komunalny.
Celem naszej wizyty było uczczenie pamięci tych, którzy odeszli – nauczycieli, zasłużonych sierpczan, przyjaciół szkoły – żołnierzy Armii Krajowej, harcerzy  i ludzi dobrej woli, którzy zawsze dobrym słowem i pomocą służyli naszej szkole, a także najbliższych – członków rodzin, kolegów, znajomych.
Harcerze byli solidnie przygotowani do robienia porządków na grobach i mimo, że ten dzień był chłodny, to z ochotą pracowali, aby na koniec zapalić pamiątkowe znicze i położyć kwiaty na szkolnym pomniku Żołnierzom września 1939 i Armii Krajowej w hołdzie…
                                                                                                                           Czuwaj !                                                                                                                       phm Agata Urbańska

foto: Ela Lamka