“Mały wolontariat z pomocą dla swoich chorych przyjaciół”

Społeczność Szkoły Podstawowej nr 2 im. Armii Krajowej w Sierpcu wrażliwa na potrzeby innych, a szczególnie tych najmłodszych przystąpiła do akcji charytatywnej pod hasłem „Mały wolontariat z pomocą dla swoich chorych przyjaciół”, której celem była zbiórka funduszy na zakup sprzętu medycznego służącego pacjentom Oddziału Pediatrycznego SP ZOZ  w Sierpcu. Mali wolontariusze wraz z opiekunami sprzedali rogaliki święto Marcińskie na terenie zakładów pracy.

W dniu 13 listopada 2015 roku uczniowie klasy II f z wychowawcą panią Dorotą Dudzińską odwiedzili Starostwo Powiatowe, 16 listopada 2015 roku do zbiórki przystąpiła klasa II b z wychowawcą panią Beatą Karkusz odwiedzając Starostwo Powiatowe ul. Kopernika, CKiSz, Urząd Skarbowy, Urząd Gminy  i Okręgową Spółdzielnię Mleczarską w Sierpcu, 17 listopada 2015 roku swoje rogaliki zaproponowała klasa II a   z wychowawcą panią Aleksandrą Rogowską   w Urzędzie Miasta, Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej oraz w Państwowym Zakładzie Ubezpieczeń.

Mali wolontariusze recytując wierszyk zachęca do zakupu rogalików:

„Pyszne rogaliki proponujemy, bo dzieciom pomóc chcemy,

Bardzo prosimy o każdy grosik i chory maluch też o to prosi.

Za wsparcie dziękujemy i dział pediatryczny przekażemy.

Kochani!  Życzymy smacznego, a za dobre serce wszystkiego najlepszego!”

Wszyscy z wielkim wzruszeniem, uśmiechem i chęcią pomocy najmłodszym, częstując się rogalikami, finansowo wspierali naszą akcję.

Uzbieraliśmy aż  1.014,14 zł.

Za okazane serce i dobro w imieniu najmłodszych pacjentów oddziału pediatrycznego SPOZ w Sierpcu i Szkoły Podstawowej nr 2 im. Armii Krajowej  w Sierpcu serdecznie dziękujemy!