IV Sierpecki Dzień Wolontariatu 2015

Podczas uroczystości odbyło się podsumowanie ostatniej dużej akcji charytatywnej, która swym zasięgiem objęła cały Powiat Sierpecki. Była to zbiórka pieniędzy na zakup sprzętu medycznego dla oddziału pediatrycznego w Sierpcu. Akcja odbyła się pod hasłem „Najmłodszy wolontariat z pomocą dla swoich chorych przyjaciół” . Przedstawiciele „Małego wolontariatu” wraz z wolontariuszami w Mechanika przekazali zakupiony sprzęt na ręce dyrektor szpitala Pani Doroty Kowalkowskiej, ordynator oddziału dziecięcego Pani Jolanty Amilkiewicz oraz pielęgniarki oddziałowej Pani Jolanty Węgrzynowskiej.

W czasie uroczystości również po raz czwarty został rozstrzygnięty konkurs na Super Wolontariusza oraz Wolontariusza Nadzwyczajnego. Po raz pierwszy wyłoniono też „Lidera małego wolontariatu”.

W kategorii „Lider małego wolontariatu” wyróżnienie otrzymali wolontariusze ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Sierpcu. Mimo młodego wieku mają oni już na swoim koncie wiele inicjatyw wspierających innych ludzi. .

W kategorii „Super Wolontariusz” wyróżnienia otrzymali:

$1   szkoły podstawowe: Nadratowska Amelia – uczennica KL. VI B, Chmielewicz Piotr – uczeń KL. VI B  wolontariusz „Szansy na życie”. G R A T U L U J E M Y