Kraina Świętego Mikołaja

14 grudnia 2015 r.  zwiedziliśmy Krainę Świętego Mikołaja w Kołacinku. Na „Bajkowej ścieżce” spotkaliśmy postacie znane z książek, filmów i bajek (Królowa Śniegu, Królewna Śnieżka i krasnoludki, Św. Mikołaj, Dziad Mróz, Śnieżynka, Elfy, oraz wiele innych), oraz obejrzeliśmy aranżacje miejsc związane z bajkowymi postaciami. W czasie spaceru spotkaliśmy się ze Świętym Mikołajem i  Dziadem Mrozem. Było to nie lada przeżycie dla dzieci, które osobiście mogły porozmawiać ze świętym Mikołajem i przekazać mu swoje listy. Pomocnik św. Mikołaja zademonstrował nam jak dawno temu wybijano monety. Po pokazie i wyjaśnieniach, każde dziecko otrzymało pamiątkową monetę z Krainy Św. Mikołaja. Śnieżynka przeprowadziła z nami zajęcia plastyczne związane z tematyką świąteczną. Zajęcia te połączone były z projekcją bajek dla dzieci o tematyce bożonarodzeniowej.

Klasa II a i II d

z wychowawczyniami