XIV Powiatowy Konkurs Ekologiczny

Z okazji “Dnia Ziemi” w naszej szkole odbył się XIV Powiatowy Konkurs Ekologiczny. Celem konkursu było kształtowanie postaw ekologicznych młodych ludzi, a także rozbudzanie troski o przyszłość Ziemi. Do rywalizacji przystąpiło pięć zespołów ze szkół podstawowych z: Ostrów, Szczutowa, Gozdowa oraz z Sierpca: “Trójka” i “Dwójka”. Przed przystąpieniem do konkursu wszyscy mogli podziwiać pokaz eko-mody w wykonaniu dzieci z klas drugich.Następnie dzieci przystąpiły do zadań, które nie były łatwe i trzeba było wykazać się dużą wiedzą ekologiczno-przyrodniczą, żeby je rozwiązać. Wszystkie zespoły bardzo dobrze wypadły.  Konkurs przybliżył dzieciom tematy związane z ochroną środowiska. To był wspaniały “Dzień Ziemi”!
Organizatorki