Spotkanie z autorem książek detektywistycznych w Bibliotece Miejskiej

Wielu uczniów klas starszych naszej szkoły to miłośnicy przygód Pana Samochodzika  autorstwa Zbigniewa Nienackiego. Dlatego też zachęceni przez naszą nauczycielkę języka polskiego p. Ilonę Radomską chętnie przyjęliśmy zaproszenie od p. Dyrektor Biblioteki Miejskiej w Sierpcu na spotkanie uczniów  sierpeckich szkół z pisarzem Arkadiuszem Niemirskim w dniu 6 kwietnia 2017 r. Dowiedzieliśmy się, że jest on także dziennikarzem i satyrykiem, autorem książek detektywistycznych dla młodzieży i dorosłych. Ale nas zainteresowało najbardziej, że jest kontynuatorem znanego cyklu książek zmarłego już Zbigniewa Nienackiego. Pan Arkadiusz Niemirski opowiadał w żartobliwy sposób o swoich zainteresowaniach muzycznych i działalności artystycznej oraz o tym, jak zaczęła się jego przygoda z pisarstwem. Przypomniał nam sylwetki najsłynniejszych detektywów – postaci filmowych i książkowych. Na ich tle zaprezentował sylwetką Pana Samochodzika, kultowego polskiego detektywa, posiadacza niezwykłego wehikułu – samochodu o nieprzeciętnych właściwościach. Podczas spotkania nie zabrakło pytań od czytelników. Autor chętnie też podpisywał swoje książki i robił sobie zdjęcia z uczestnikami spotkania. Prelekcji pilnie przysłuchiwali się również pani Wiceburmistrz oraz pan Naczelnik Wydziału Oświaty, którzy przyznali się, że byli również miłośnikami książek o Panu Samochodziku. Uczestnictwo w tym spotkaniu z pewnością zachęci wielu z nas do sięgnięcia po książki tego bardzo sympatycznego autora.