WYRÓŻNIENIE DLA DWÓJKI – Finał projektu edukacyjno-ekologicznego „ZBIERAJ Z KLASĄ”

Od ponad roku w naszej szkole prowadzimy zbiórkę elektrośmieci. Ilość odpadów, które wspólnie zgromadziliśmy i oddaliśmy do utylizacji firmie REMONDIS była zaskakująco duża. Koordynatorzy i sponsorzy projektu „ZBIERAJ Z KLASĄ” docenili nasz wkład na rzecz ochrony środowiska i nagrodzili szkołę możliwością udziału w happeningu podsumowującym tegoroczną edycję projektu, który odbył się 25 kwietnia na Stadionie Legii w Warszawie. Uczniowie najbardziej aktywni w szkolnej akcji mieli możliwość spotkania się ze znanymi aktorami oraz artystami sceny muzycznej. Były piosenki, mini koncert z gwiazdą muzyki pop, zabawy z lalkarzem. Kilkoro naszych uczniów miało okazję udzielić wywiadu stacjom telewizyjnym i radiowym, dostać autografy od celebrytów. Czekały na nas również drobne upominki w postaci materiałów edukacyjnych, kredek i naklejek. Gwoździem programu było zwiedzanie Stadionu Legii. Przewodnik pokazał nam szatnie piłkarzy, salę konferencyjną, ścianę pamięci. Najwięcej emocji jednak wzbudziło wejście na płytę boiska. Każdy miał okazję usiąść na ławce rezerwowych. Miłym akcentem było spotkanie z maskotką Klubu Legii.

Dwójka otrzymała w tym roku wyróżnienie, ale mamy apetyt na zdobycie miejsca na podium w kolejnej edycji projektu, aby zdobyć główne nagrody w postaci kilkudniowej wycieczki zagranicznej. W związku z tym ZAPRASZAMY do zbiórki elektrośmieci i baterii.

Przed wizytą na stadionie, korzystając z pięknej wiosennej pogody, spacerowaliśmy po Łazienkach Królewskich.

Sprawozdanie z wycieczki przygotowała Agata Warczachowska – szkolny koordynator zbiórki surowców wtórnych