II a w Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu

23.11.2017 r

II a w Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu.

Mimo, iż była godzina 9.00, gdy dotarliśmy do Ratusza w budynku panował półmrok. Gwieździste niebo z ogromną ilością gwiazd, czarne koty oraz Baba Jaga na miotle pasowały idealnie do klimatu magii, wróżb, przepowiedni. Uczniowie z lekkim niepokojem dali się zaprosić do wspólnej zabawy. Gdy polany został wosk, każde z dzieci w skupieniu czekało na znaczenie powstałego odlewu. Ilość wyciągniętych ziaren grochu, losowanie kolorowych piłeczek, krojenie jabłuszek, wróżba   z odkrywaniem talerzy, czy losowanie przedmiotów związanych z przyszłym zawodem, wszystko to było niewiadomą i magią, Co się spełni? Kim będę w przyszłości, jaki wybiorę zawód? Tego nie wie nikt. Ale dobra zabawa dzięki temu spotkaniu, towarzyszyła nam już do końca dnia.