Mikołajki w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie

1 grudnia 2017 r. wolontariusze ze szkoły Podstawowej nr 2 w Sierpcu zakończyli akcję „Daj Pluszaczka Dla Dzieciaczka”, która miała na celu zbiórkę nowych maskotek dla małych pacjentów z Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Akcja cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem o czym świadczy zebranie 120 sztuk pięknych, małych i dużych maskotek.

W poniedziałek 4 grudnia nieliczna delegacja z Sierpca w osobach pani burmistrz Ewy Leszczyńskiej, wicedyrektora Szkoły Podstawowej nr 2 Anny Trzcińskiej, koordynatora wolontariatu w Szkole Podstawowej nr 2 w Sierpcu pani Beaty Karkusz, ks. Łukasza Szymańskiego, Weroniki Marcinkowskiej nauczyciela wolontariusza z „Dwójki” oraz Misia Uszatka – szkolnej maskotki udała się z wizytą i mikołajkowymi prezentami do dzieci przebywających w Klinice Chirurgii Dziecięcej i Transplantacji Narządów, Klinice Gastroenterologii, Klinice Immunologii, Klinice Kardiochirurgii, Klinice Kardiologii, Klinice Okulistyki, Klinice Onkologii w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Obecność Misia Uszatka i kolorowe maskotki wywołały uśmiech i radość na twarzach dzieci i ich rodziców, pozwoliły na chwilę zapomnienia o chorobie, bólu a czasem cierpieniu. Mali pacjenci chętnie przytulali się do Misia, „przybijali piątkę”, lub „robili żółwika” a nawet z uśmiechem pozowali do zdjęcia. Szczęście i radość jaką można było zobaczyć u chorych dzieci i ich rodziców okazały się bezcenne dla tych, którzy mogli to sprawić.