14 lutego święto patrona szkoły Armii Krajowej

Dzisiaj 14 lutego przypada 76. rocznica utworzenia Armii Krajowej. Harcerze z 1dh im Szarych Szeregów złożyli kwiaty i zapalili znicze przy szkolnym pomniku Żołnierzom września 1939 i Armii Krajowej w hołdzie, natomiast uczniowie z klas V-VII będą uczestniczyć w prelekcji o Polskim Państwie Podziemnym przygotowanej przez Pracownię Dokumentacji Dziejów Sierpca.

Armia Krajowa to nazwa-symbol, nazwa obejmująca niemal całokształt wysiłku zbrojnego polskiej konspiracji.
76 lat temu, 14 lutego 1942 r. Naczelny Wódz gen. Władysław Sikorski wydał rozkaz o przekształceniu Związku Walki Zbrojnej w Armię Krajową, która uważana jest za największe i najlepiej zorganizowane podziemne wojsko działające w okupowanej Europie.