Zajęcia rewalidacyjne w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Sierpcu

Rewalidacja jest przywracaniem uczniowi  pełnej sprawności, procesem wychowawczym z zaplanowanymi celami uwzględniającymi wiedzę teoretyczną i działanie skierowane na osobę niepełnosprawną, usprawnianiem funkcji rozwojowych i intelektualnych. Celem zajęć nie jest wyrównywanie braków a stawianie na mocne strony dziecka ,szukanie w nim tego co najlepsze. Idąc za zainteresowaniami  i możliwościami uczniów uczestniczących w zajęciach rewalidacyjnych wybraliśmy się do biblioteki miejskiej. Z pomocą pani Ewy Tabisz uczniowie zwiedzili cały obiekt, dowiedzieli się w jaki sposób wypożyczać książki oraz audiobooki, jak korzystać z czytelni i zajęć organizowanych dla dzieci i młodzieży. Uczniowie obejrzeli wystawę malarstwa Patryka  Jankowskiego oraz odwiedzili Pracownię Dokumentacji Miasta Sierpc. W związku z dużym zainteresowaniem uczniów zajęciami w Bibliotece Miejskiej na pewno odwiedzimy tę placówkę jeszcze raz .

Dziękujemy pani Milenie Czarnowskiej za piękną fotorelację z wydarzenia.

Op. Agnieszka Stankiewicz