Koncert Charytatywny pod hasłem „Najmłodsi z pomocą dla Piotrusia”

25 kwietnia- to był niezwykły dzień dla naszej szkoły i naszego wolontariatu. Już od godzin rannych, w budynku  Centrum Kultury i Sztuki unosiło się dobro… Zapytacie pewnie z jakiego powodu? Co się działo? Otóż tego dnia odbył się już VI Koncert Charytatywny pod hasłem „Najmłodsi z pomocą dla Piotrusia”, który mamy przyjemność organizować z osobami zaprzyjaźnionymi z naszą szkołą.

Na scenie zaprezentowało się 13 grup dzieci z różnych szkół i placówek z Sierpca i okolic. Uczniowie nie tylko zaprezentowali swoje talenty, ale także dołożyli swoją „cegiełkę”, wspierając jakże szczytny cel, jakim jest zakup specjalistycznego kasku rehabilitacyjnego dla Piotrusia. Gorące serca wielu osób, hojny gest sponsorów przybliża nas wszystkich do realizacji tego celu, z czego jesteśmy niezwykle dumni.

Pani Dyrektor Hanna Kurta razem z panią Prezes Fundacji „Odzyskać Radość” Grażyną Chmielińską podpisała tego dnia porozumienie, na mocy którego, nasza szkoła objęła wsparciem i pomocą małą Hanię. Od tej pory staliśmy się jej „rodziną”. Będziemy się o nią troszczyć, odwiedzać ją w ośrodku w Kraszewie, będziemy pamiętać o urodzinach i imieninach Haneczki. Chcemy, aby uśmiech na ustach tego dziecka pojawiał się częściej. My jesteśmy dla niej, a ona dla nas.

Chcielibyśmy bardzo podziękować wszystkim osobom, które pomogły w organizacji koncertu, uczniom z klasy IVa prowadzącym koncert, wolontariuszom, sponsorom.

„Dobro to nie jest wiedza, to jest czyn” Romain Rolland