Marzec w świetlicy szkolnej ‘2018

W marcu w świetlicy szkolnej prowadziłyśmy pogadanki na temat “Ciekawostki przyrodnicze o roślinach i zwierzętach, skupiskach zwierząt- park, las, łąka”. Dzieci rozwiązywały krzyżówki o tematyce przyrodniczej. Wykonały pracę plastyczną techniką origami “Zwierzęta”.

W świetlicy szkolnej odbył się “Świetlicowy Dzień Kobiet”. Uczniowie wzięli udział we wspólnych grach i zabawach taneczno – ruchowych. Z okazji Dnia Kobiet rozmawiałyśmy z uczniami na temat “Rola kobiety w życiu mężczyzny”. Dzieci przegladały albumy, w których zamieszcone były wizerunki sławnych kobiet.  Uczniowie stworzyli Laurki na Dzień Kobiet i wykonali portrety kobiet.

Rozmawiałyśmy z dziećmi na temat zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Dzieci wykonały prace plastyczne o tematyce wielkanocnej “Koszyczki wielkanocne”, “Jajka, Króliczki, Kurczaczki”.

Dzieci opowiadały jakie zwierzętach budzą się wiosną z zimowego snu, wymieniały rośliny i zwierzęta, które zwiastują nadchodzącą wiosnę. Wykonały prace plastyczne o tematyce wiosennej: “Wiosenne kwiaty”, “Pani Wiosna”, “Przebiśniegi”, “Tulipany”, “Hiacynty”.

Uczniowie aktywnie spędzali czas w sali świetlicowej i sali zabaw uczestnicząc w zabawach i grach integracyjnych.