Międzyszkolny Konkurs o Janie Pawle II – 16.10.2014 r.

16 października 2014 r. w 36 rocznicę wyboru Karola Wojtyły na papieża w Szkole podstawowej nr 2 w Sierpcu odbył się konkurs wiedzy o Janie Pawle II dla uczniów klas szóstych.
Konkurs był kolejnym zaplanowanym wydarzeniem w ramach Roku Papieskiego. Konkurs współorganizowały dwie szkoły podstawowe Szkoła Podstawowa nr 2 i Szkoła Podstawowa nr 3.
Już we wrześniu szóstoklasiści obu placówek zapoznawali się z bogatym życiorysem papieża i jego nauczaniem. W konsekwencji po napisaniu testu z każdej szóstej klasy wyłoniono 3 osobowe zespoły, które reprezentowały swoje klasy w drugim etapie.
W finale wzięło udział 8 drużyn ( po 4 z każdej szkoły).
W pierwszej konkurencji zaproszone zespoły z rozsypanki stworzyły nazwy swoich drużyn np.: Aniołki, Misjonarze… Następnie rozwiązywano test wiedzy o życiu i działalności Jana Pawła II.
Kolejna konkurencja polegała na podpisaniu poszczególnych elementów stroju papieskiego. Kolejne zadanie to losowanie zestawu 3 pytań. Chociaż pytania były bardzo trudne, z odpowiedziami uczestnicy nie mieli większych kłopotów. Ostatnia konkurencja była smakowita. Dwie osoby z drużyny miały zawiązane oczy, trzecia była ,,nawigatorem”. Należało zjeść papieską kremówkę na czas. Było przy tym dużo śmiechu, zabawy i pokruszonych resztek ciastek, które nie mogły trafić do ust.
Przebieg konkursu umilały występy zespołu ze Szkoły Podstawowej nr 2 ,,Wesołe Nutki”, które wzruszyły słuchaczy piosenkami o Papieżu.
W jury konkursu zasiedli: pan Przewodniczący Rady Miasta M. Chrzanowski, radny J. Stachurski, pani dyrektor H. Kurta, pani dyrektor G. Krawczyńska, ks. A. Petrykowski. Organizatorami konkursu były panie katechetki. M. Michalska, B. Okraszewska i A. Tłusty.
I miejsce – zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 3 z kl. VI b – J. Witkowski, K. Obczyńska, N. Bartnicka.
II miejsce – zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 2 z kl. VI d – A. Rutkowska, M. Węglarek , F. Kwiatkowski.
III miejsce -zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 3 z kl. VI d – M. Rokicka, M. Sobotka, J. Kasperowski.
Wszyscy uczestnicy dostali nagrody: ciekawe książki i pendrive.
Sponsorami nagród był Urząd Miasta w Sierpcu.
Organizatorzy i jury były pod dużym wrażeniem wiedzy, jaką miały współzawodniczące drużyny. Mamy nadzieję, że osoba Jana Pawła II będzie wzorem i inspiracją dla kolejnych pokoleń Sierpczan.

Koordynatorki: Beata Okraszewska, Monika Michalska