Biblioteka Szkolna

Środa             800-1500

Czwartek         800-1500

Piątek            900-1500

Zbiory naszej biblioteki stanowią:
książki –  6258 woluminów, czasopisma, zbiory specjalne: mapy,  kasety video, płyty CD Regulamin biblioteki i informacja dla uczniów klas I – IIIregulamin biblioteki
Czytelnia dysponuje bogatym księgozbiorem podręcznym,  udostępnianym  na miejscu oraz wypożyczanym na zajęcia lekcyjne. Do dyspozycji uczniów oraz nauczycieli  są komputery z dostępem do Internetu.W roku szkolnym 2006/2007 uruchomiono przy bibliotece pracownię multimedialną. Wszystkie komputery mają stałe łącze z Internetem. Komputery otrzymaliśmy w ramach projektu Ministerstwa Edukacji Narodowej. Projekt ten  współfinansowany jest  z  Europejskiego Funduszu Społecznego (EFS)Pobyt w pracowni pomaga w poszerzaniu wiedzy czy pisaniu referatów. Można też po prostu miło spędzić czas.Dzieci z klas IV-VI zgłaszają chęć wyszukiwania informacji i zwykle samodzielnie surfują i zaspokajają potrzeby. Z kolei dla najmłodszych stworzono super ofertę dotyczącą dostępu do komputerów. Zorganizowano codzienne dyżury w godzinach od 11.00 do 13.00, by maluchy mogły miło spędzić czas. W ofercie mają gry dydaktyczne uczące czytania, pisania, liczenia, ortografii, rozwijające myślenie logiczne, wzbogacające zasób słów.