Związek HARCERSTWA Polskiego

zhp

1
W Szkole Podstawowej nr 2 w Sierpcu działa drużyna harcerska i zuchowa. Harcerze należą do 1 DH im. Szarych Szeregów, natomiast zuchy tworzą 1 GZ Uśmiechnięte Słoneczka.Członkami ZHP opiekują się phm. Agata Urbańska i dh. Ewelina Kośmider. Zbiórki harcerskie w roku szkolnym 2016/2017 odbywają się w czwartki w szkole oraz w terenie. Zuchy spotykają się ze swoją zuchmistrzynią druhną Eweliną również w szkole.
Zuchy i harcerze regularnie uczestniczą w zadaniach programowych proponowanych przez Komendę Hufca ZHP w Sierpcu. W roku harcerskim 2016/2017 1 GZ Uśmiechnięte Słoneczka wznowiła swą działalność, natomiast harcerze z 1 DH im. Szarych Szeregów realizując zadania programowe zdobyli III miejsce w kat. drużyn harcerskich.

Zuchy i harcerze podczas obozu szkoleniowego na stanicy Nasz dom w Słupi

Na terenie powiatu sierpeckiego działa 12 drużyn zuchowych, 7 harcerskich i 5 starszoharcerskich.

Rajd harcerski “My z niego wszyscy…”

W sobotę 27 września harcerze 1 dh. uczestniczyli w rajdzie harcerskim ” My z niego wszyscy…” w 75 rocznicę utworzenia Polskiego Państwa Podziemnego.

pppodz
W rajdzie uczestniczyło 9 drużyn harcerskich i starszoharcerskich. Trasa liczyła 8 km i przebiegała z Gozdowa do Lelic. W czasie przejścia harcerze mieli do wykonania zadania na 6 punktach kontrolnych. Wszystkie były niezwykle atrakcyjne, ale nam najbardziej podobały się  zadania z szyfrów, łączności, samarytanki i strzelanie z wiatrówki. Michał i Piotrek wykazali się celnością i tam zdobyliśmy maksymalną liczbę punktów. Rajd zakończył się harcerską grochówką. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy buton, dyplom i niezapominajkę.

DSC02367DSC02384DSC02385DSC02366