Konkurs historyczny z okazji 70. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego

30 września 2014 r. w Szkole Podstawowej nr 2 im. Armii Krajowej w Sierpcu odbył się finał międzyszkolnego konkursu historycznego wiedzy o Powstaniu Warszawskim. Do konkursu przystąpiły cztery trzyosobowe drużyny, dwie ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. ks. Jana Twardowskiego w Sierpcu i dwie ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Armii Krajowej w Sierpcu. Po przeprowadzeniu pięciu zadań konkursowych poszczególne grupy uplasowały się na następujących miejscach:
  • I miejsce: Sebastian Kościjański, Wiktor Rochowicz, Mateusz Turalski ze Szkoły Podstawowej nr 3  –   44 pkt.
  • II miejsce: Joanna Ocicka, Maciej Węglarek, Michał Olszewski ze Szkoły Podstawowej nr 2 –   43 pkt.
  • III miejsce: Maja Przybyszewska, Weronika Strzelecka, Filip Kwiatkowski ze Szkoły Podstawowej nr 2 – 41 pkt.
  • IV miejsce: Kinga Obczyńska, Dorota Filipkowska, Jakub Malinowski ze Szkoły Podstawowej nr 3 – 37 pkt.

Koordynator konkursu –   Iwona Brudnicka