Spotkanie z pisarzem książek dla dzieci – Grzegorzem Kasdepke

2 października 2014r, wczesnym rankiem, odwiedził naszą szkołę znany pisarz, scenarzysta filmowy, twórca licznych słuchowisk radiowych i były wieloletni redaktor naczelny magazynu “Świerszczyk” – Grzegorz Kasdepke. Spotkał się z uczniami klas I i II. Opowiadał o swoim codziennym i pisarskim życiu, prezentował wydane książki: “Kacperiada”, “Co to znaczy…” część I i II, “Kuba i Buba”, “Bon czy ton”, “Słodki rok Kuby i Buby”, “Dziwne przypadki bajkopisarza”, “Przyjaciele”, “Niesforny alfabet”, “Z piaskownicy w świat”, “Detektyw Pozytywka”.
Pisarz zdradził nam również pomysły na nowe powieści dla dzieci oraz zorganizował konkurs na „lizanie własnego łokcia”. Chętnie odpowiadał na liczne pytania, a te były bardzo różne np. Skąd pan czerpie pomysły? Ile książek pan napisał? Jaka jest pana ulubiona książka? Czy Kacper z „Kacperiady to pana syn? Kiedy i dlaczego zaczął pan pisać?
Spotkanie przebiegało w bardzo swobodnej, miłej atmosferze i zakończyło się długą kolejką po autografy i wpisy do książek przyniesionych przez dzieci.
Na pamiątkę pani dyrektor Anna Trzcińska podarowała autorowi grafikę z wizerunkiem naszej szkoły i kwiaty.
Spotkaniu towarzyszyła wystawa prac plastycznych naszych uczniów, związanych z treścią książek pisarza.
Barbara Grodzicka