XIV Dzień Papieski 2014

W niedzielę 12.10.2014 r. odbyła się uroczystość WPROWADZENIA RELIKWII Z KRWI ŚW. JANA PAWŁA II do Parafii Św. Maksymiliana Kolbego w Sierpcu. Zespól wokalny “Wesołe Nutki” uświetnił tę uroczystość. Została ona połączona z obchodami XIV Dnia Papieskiego w Polsce.
plakatDzień Papieski obchodzony jest od 2001 r., zawsze w niedzielę poprzedzającą rocznicę wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową, zaś idea narodziła się po pielgrzymce Ojca Świętego do Polski w 1999 r. Obchody przebiegają w czterech wymiarach: intelektualnym, duchowym, artystycznym i charytatywnym.
Podczas Dnia Papieskiego organizowana jest publiczna zbiórka pieniędzy pod hasłem „Dzielmy się miłością”. Harcerze z Hufca ZHP Sierpc od lat czynnie włączają się do tej akcji. Zebrane w ten sposób środki przeznaczone są na fundusz stypendialny Fundacji, która przyznaje stypendia najbardziej uzdolnionym gimnazjalistom i licealistom, pochodzącym z wiosek i małych miast.
 W ten sposób uczniowie Dwójki włączyli się w budowę „żywego pomnika” Janowi Pawłowi II.
DNT_64_logo150