LISTOPAD 2014

Przygotowujemy dzieci do uroczystości „Pasowania na Świetlika”. Uczymy piosenek, wierszy, ćwiczymy sprawność ruchową. „Pasowanie na świetlika” jest uroczystością, która ma przynieść dzieciom wiele radości i emocji. Uroczystość zaplanowano na koniec listopada. Listopad jest też miesiącem, w którym przybliżamy dzieciom niektóre zwyczaje ludowe, czyli andrzejkowe wróżby. Przeprowadzamy różnorodne wróżby – te tradycyjne jak stawianie butów, „koło wróżb”, „zaczarowane liczby”. Ze względów bezpieczeństwa na wróżby z „lania wosku” chodzimy gościnnie z dziećmi świetlicowymi do klas starszych. Nie zapominamy o ważnym święcie, czyli Święcie Zmarłych. Przybliżamy dzieciom tradycję „Pamięci o tych, którzy odeszli”. Kolejnym ważnym świętem jest „ Święto Odzyskania Niepodległości” (11 listopada). Przeprowadzamy pogadankę popartą ilustracjami i filmem.

Dnia 27 listopada w świetlicy szkolnej odbyło się pasowanie na świetlika. Uczniowie klas pierwszych bawili się wesoło podczas próby smaki i połamania języka. Zgadywali tytuły znanych bajek. Wszystkim dopisywał dobry humor. Na koniec Świetliki otrzymały słodkie nagrody.