Turniejada Mikołajkowa

XIX TURNIEJADA MIKOŁAJKOWAMikolaj turniejada

W sobotę 6 grudnia zuchy, harcerze i harcerze starsi spotkali się w Sierpcu, aby uczestniczyć w kolejnej, dziewiętnastej już, turniejadzie mikołajkowej. Turniejada odbywa się w rocznicę nadania hufcowi ZHP Sierpc imienia Janusza Korczaka.
Najliczniejszą reprezentację stanowiły zuchy. Na hali przy Szkole Podstawowej nr 2 w Sierpcu bawiło się 13 gromad zuchowych z całego hufca. Byli uczniowie z klas I-III jak również przedszkolaki tworzące gromady skrzatów. Zuchy bawiły się w świecie bajek zdobywając sprawność sportowca.
Harcerze  (11 drużyn) rywalizowali na hali przy LO w Sierpcu w turniejadzie sportowej. Obejmowała ona sześć konkurencji sprawnościowych oraz jedną z wiedzy harcerskiej. Harcerze starsi natomiast rozegrali turniej koszykówki.
Na zakończenie rywalizacji wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy, słodki poczęstunek, najlepsi odebrali za miejsca I, II, III puchary.
Z harcerski pozdrowieniem
Czuwaj!