Grudzień 2014

Na dworze mrozi, ale nie w świetlicy. Rozpoczęły swoją pracę trzy koła zainteresowań: KOŁO PRZYRODNICZO – PLASTYCZNE prowadzi Pani Katarzyna Kulasińska nauczyciel przyrody. Na zajęciach dzieci poznają świat zwierząt i roślin.

KOŁO TEATRALNE PROWADZI Pani Magdalena Wysocka – nauczyciel języka polskiego. Dzieci uczą się ról do wybranej baśni.

KOŁO CZYTELNICZE  prowadzi pani Anna Biegańska – wychowawca świetlicy. Dzieci poznają świat baśni, lektur, oswajają się z głośnym czytaniem, słuchaniem, czytaniem ze zrozumieniem.

Trwają przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Stroimy choinkę w świetlicy, wykonujemy ozdoby na choinkę, prace plastyczne na gazetki ścienne. W tym okresie wykonujemy wiele ciekawych prac plastycznych wykorzystując motywy świąteczne i noworoczne. Dzieci wykonują elementy do dekoracji sali świetlicowej także kartki świąteczne.

W grudniu w świetlicy szkolnej odbył się konkurs plastyczny o tematyce MIKOŁAJ. Organizatorem konkursu był Eurobank Oddział w Sierpcu. Prace wykonywane były techniką dowolną: rysunki, wyklejanki, plastelin ki, figurki. W konkursie wzięło udział wielu uczniów. Każdy uczestnik otrzymał podarunki od organizatorów.