Kraina Świętego Mikołaja w Kołacinku

17 grudnia 2014 r. uczniowie klas I b, I c i I d wyjechali do Krainy Świętego Mikołaja, która mieści się w Kołacinku. Czekało tam na dzieci wiele atrakcji. Jedną z nich był spacer „Bajkową ścieżką” gdzie można było poznać wiele postaci znanych z książek, filmów i bajek. Odwiedziliśmy również Dziadka Mroza, który pokazał nam chatę, w której mieszka Święty Mikołaj. Następnie udaliśmy się do miejsca, gdzie  Święty Mikołaj czyta i odpisuje na listy dzieci. Dzieci przekazały Mikołajowi również swoje listy wcześniej przygotowane w szkole i w domu. W „Mennicy Świętego Mikołaja” poznaliśmy sposób wybijania monet. Kolejną atrakcją było poszukiwanie „Magicznej gwiazdki” w ogromnym morzu kulek.  Na koniec zwiedzania Krainy Świętego  Mikołaja dzieci otrzymały gwiazdkowy certyfikat „Poszukiwacza Magicznej Gwiazdki”, życzenia od Świętego Mikołaja,  oraz pamiątkową monetę – 1 śnieżek.

Opiekunowie: Beata Karkusz,  Beata Sobocińska, Katarzyna Burczyk,  Edyta Pietrzak