Jasełka klasy 1a w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Sierpcu

Święta Bożego Narodzenia to czas pełen miłości, pojednania i wzruszeń, z którym wiąże się wiele zwyczajów. Jednym z nich są Jasełka, które przedstawiliśmy w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Sierpcu. Bohaterami tego przedstawienia byli uczniowie klasy Ia, przygotowani pod kierunkiem p. Aleksandry Rogowskiej. Wśród śpiewu kolęd i pastorałek, panowała świąteczna atmosfera i radosny nastrój.

Po zaprezentowaniu na wesoło historii narodzenia Pana Jezusa, dzieci obdarowały wszystkich przybyłych gości świątecznymi lampionikami, które starannie i dokładnie razem wykonały. W podziękowaniu zaś otrzymały słodkości i wielkie brawa. Dzieci poczuły się naprawdę docenione i usatysfakcjonowane.

Ważne jest, aby w młodym pokoleniu zaszczepiać wrażliwość na ludzi starszych, schorowanych, ale także ważne jest, aby budzić poczucie własnej wartości.

W przygotowanie całego przedsięwzięcia byli także zaangażowani rodzice dzieci, którzy przygotowali piękne stroje nieodzowne w oprawie całego przedstawienia.