Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy 23.Finał – 11.01.2015 r.

Harcerki z 1 DH im. Szarych Szeregów włączyły się do WOŚP

 

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy ma już 23 letnią tradycję. W trym roku zbiórka pieniędzy odbywała się pod hasłem „Diagnostyka – pediatria – onkologia – kardiochirurgia. Godna opieka ludzi w podeszłym wieku”.

Sztab, jak co roku, miał siedzibę w Centrum Kultury i Sztuki w Sierpcu, a szefową była pani dyrektor Ewa Wysocka. Tego dnia na ulice miasta wyruszyło 60 wolontariuszy. Cały dzień w Centrum odbywały się występy dzieci i młodzieży z sierpeckich szkół, pokazy ratownictwa medycznego prowadzone przez wolontariuszy z fundacji A-dam Siebie, aukcja prac plastycznych i gadżetów WOŚP, pokazy tańca nowoczesnego, a na zakończenie dnia odbył się koncert zespołu Alternative i Nawigator oraz o 20- tej wypuszczono Światełko do Nieba.

W występach artystycznych udział brali nasi zdolni uczniowie, którzy chętnie uczestniczą we wszelkich akcjach charytatywnych. Tym razem reprezentowały nas dzieci klasy Ia i Ib oraz 0a, które doskonale pokazały swoje zdolności taneczne. Swoim śpiewem uraczyła nas solistka Julia Zimnawoda z klasy Ib oraz zespół „Uśmieszki” grający na ukulele i śpiewający kolędy. Dziewczęta z grupy Crazy Girls z klasy Vb zakończyły nasz występ doskonałym tańcem do piosenki „We are all”. Wszystkie występy nagrodzone były głośnymi brawami i owacjami. Dzieciaki wspierane były nie tylko przez swoich nauczycieli, na widowni kibicowały im panie dyrektorki – Hanna Kurta i Anna Trzcińska, oraz licznie zgromadzeni rodzice i dziadkowie. Dzieci przygotowywane były do występów przez panie: Aleksandrę Rogowską, Beatę Karkusz, Annę Feltynowską, Barbarę Grodzicką i ks. Dawida Witkowskiego.

 W tym roku po raz pierwszy do akcji WOŚP włączyli się harcerze z 1 dh. im. Szarych Szeregów. Dziewczęta wraz z drużynową phm Agatą Urbańską jako wolontariuszki WOŚP zbierały pieniądze i rozdawały serduszka. Po podliczeniu okazało się, że zebrano pokaźną sumę 1043 zł, którą przekazano na konto WOŚP.