XXIV Hufcowe Sierpeckie Kolędowanie

zhp
W środę  14 stycznia w Centrum Kultury i Sztuki w Sierpcu odbyło się już po raz XXIV Sierpeckie Hufcowe Kolędowanie. Pomysłodawczynią i pierwszą realizatorką tego przedsięwzięcia była hm Hanna Kowalska – honorowa komendantka Hufca ZHP Sierpc.
To święto harcerskie na stałe wpisało się w harmonogram uroczystości sierpeckich. Koncert kolęd i pastorałek  w wykonaniu przedszkolaków, zuchów i harcerzy z Sierpca i powiatu sierpeckiego był podziwiany przez licznych gości. Na sali byli obecni Komendant Chorągwi Mazowieckiej – hm Michał Bagiński wraz z phm Joanną Banasiak, vice przewodniczący Rady Miasta Sierpc – pan Dariusz Malanowski, dyrektorzy szkół i przedszkoli, członkowie komendy hufca, drużynowi, przedszkolaki, zuchy i harcerze.
Część dla przedszkolaków i zuchów prowadziły harcerki z naszej drużyny – dh. Ola Juszczyk i dh. Natalia Grodzicka wraz z zuchmistrzynią phm Anną Długosińską. Zuchy ze szkoły z 1 GZ Uśmiechnięte Słoneczka zaprezentowały śliczną pastorałkę – “Pastuszek bosy”.
W części dla harcerzy, prowadzonej przez druhny z Gójska, druhny z 1 DH im. Szarych Szeregów wraz z dziewczętami z zespołu wokalnego “Wesołe Nutki” pięknie zaśpiewały pastorałkę “Maleńki Jezu”. Dziewczęta zostały przygotowane wokalnie przez panią Elżbietę Olszewską – Lamkę.

Już dziś zapraszamy za rok na jubileuszowe obchody XXV Sierpeckiego Hufcowego Kolędowania.
zhp

Czuwaj