Styczeń 2015

Nowy rok jest okazją do realizacji wielu ciekawych zajęć z dziećmi. U nas tradycyjnie w styczniu odbył się „Bal karnawałowy klas 0 – III”.  Zorganizowany przez wychowawców świetlicy szkolnej i wychowawców klas VI.  Celem balu było zapoznanie uczniów z tradycjami zabaw karnawałowych. W tym roku prowadzenie balu powierzono Firmie Edukacyjnej PIANO z Kwidzyna. Na ten dzień sala gimnastyczna zamieniła się w salę balową, udekorowaną barwnymi balonami i serpentynami z kolorowej bibuły. Przed balem dzieci z klas 0 – III podczas sesji zdjęciowej uwieczniały na pamiątkę wspaniałe stroje. Wszyscy młodsi uczniowie w strojach księżniczek i wróżek, Batmanów, rycerzy, bohaterek bajki monster high i policjantów, bawiły się wesoło wraz z swoimi paniami pod okiem wodzireja. Były korowody, kółeczka, pociągi, węże i tańce w parach. Były również zagadki dla dzieci. Wszystkim dopisywał dobry humor. 

W styczniu nie zapominamy o Dniu Babci i Dziadka – z tej okazji robimy z dziećmi laurki oraz prace plastyczne na gazetkę ścienną. Żegnamy nastrój świąteczny, a więc zmieniamy wystrój świetlicy na zimowy. Dzieci wykonują prace plastyczne, techniczne, takie jak: bałwany, śnieżynki itp.