Dzień Otwarty – Szkoła Uśmiechniętych Twarzy

W walentynkowym nastroju w dniu 14 lutego 2015 roku nasza szkoła otworzyła swoje podwoje dla przyszłych uczniów i ich rodziców.
Uroczystość rozpoczęła się przywitaniem licznie przybyłych gości i zaproszonych władz. Nie zapomniano również o patronie naszej szkoły – Armii Krajowej, która została powołana 14 lutego 1942 roku.
Najpierw przedstawiono prezentację multimedialną, która ukazała bazę lokalową i sukcesy szkoły. Następnym punktem programu były występy uczniów uzdolnionych muzycznie, tanecznie i teatralnie. Mali adepci naszej placówki mogli wykazać się wiedzą, biorąc udział w konkursie przygotowanym przez ich starszych kolegów.

Istotną częścią całego spotkania było zwiedzanie szkoły. Dzieci wraz z rodzicami mogły wziąć udział w zajęciach świetlicowych, podczas których miały możliwość przygotowania walentynkowych upominków dla rodziców-witraży z cekinów, muszelek i nasion. Dużo radości dzieciom sprawiło malowanie twarzy, gra na ksylofonie oraz zajęcia na hali sportowej, gdzie maluchy mogły wykazać się zwinnością i sprytem pokonując tor przeszkód.
Ciekawym doświadczeniem dla dzieci i ich rodziców była wspólna nauka tańca i pląsów. Równie atrakcyjne okazały się zabawy z chustą animacyjną, układanie puzzli, odciskanie dłoni, zabawa przestrzennymi klockami. W bibliotece szkolnej przyszli uczniowie mieli okazję zapoznać się z podręcznikami, z których będą korzystali od przyszłego roku szkolnego. W odwiedzanych salach lekcyjnych mogli rozwiązywać łamigłówki na tablicach interaktywnych.

W stołówce szkolnej z fontanny płynęła czekolada, można było skosztować waty cukrowej, a własnoręcznie ozdobione piernikowe serca zabrać na pamiątkę. Dzieciom podczas całej wędrówki po szkole towarzyszyła Myszka Miki.

Wychowawcy klas 3 a, 3 b, 3 c, 3 d

Fot. Agata Bartkowska