Pierwszaki z Dwójki w Warszawie

Pierwszaki z Dwójki w Warszawie

Warszawa to nasza stolica i każde dziecko w szkole już o tym wie , jak również i o tym, że są tam zabytki oraz wiele  ciekawych miejsc. To już jest. Ale uczniowie klas  I b i I c miały okazję zobaczyć  w dniu 12 lutego 2015 roku, krótkotrwałą wystawę klocków LEGO  na Stadionie Narodowym.  Podczas zwiedzania ekspozycji, na której prezentowane były postacie, miejsca, wydarzenia z bajek, filmów, sceny historyczne, budowle architektoniczne dzieci zdobyły wiedzę z zakresu historii, architektury i geografii, a jednocześnie dobrze się przy tym bawiły. Następnie zaczerpnęły świeżego powietrza oglądając militaria w Muzeum Wojska Polskiego. Na koniec uczestniczyły w pokazie wyrobu  słodkości w Manufakturze Cukierków, poznając liczącą czterysta lat metodę wytwarzania lizaków i cukierków bezglutenowych z naturalnych barwników. Pobyt został zakończony konsumpcją słodyczy wykonanych podczas  oglądanego pokazu. Dodatkowe bonusy w formie słodyczy dzieci zdobywały odpowiadając na pytania konkursowe związane z produkcją cukierków.

Beata Karkusz, Beata Sobocińska, Beata Okraszewska, Monika Michalska