“Dzień Języka Niemieckiego” w Gimnazjum Miejskim im. Mikołaja Kopernika w Sierpcu

„Dzień Niemiecki” w Gimnazjum Miejskim im. Mikołaja Kopernika w Sierpcu

Dnia 12 marca 2015 r. klasa VI D wraz z wychowawcą uczestniczyła w „Dniu Języka Niemieckiego” – prezentacji kraju naszego zachodniego sąsiada przygotowanej przez uczniów gimnazjum pod kierunkiem nauczyciela języka niemieckiego pani Agnieszki Opolskiej. Gimnazjaliści zaprezentowali kraj Niemiec w atrakcyjnej formie. Wykorzystano wiele różnorodnych technik – tradycyjnych i multimedialnych – po to, by widzowie mogli poznać wszelkie walory tego kraju. Uczestnicy popisali się sporą wiedzą, a także umiejętnościami wokalnymi i aktorskimi. Mieliśmy okazję spróbować smakołyków kuchni niemieckiej – przygotowanych i serwowanych przez uczniów oraz dowiedzieliśmy się więcej o Niemczech. A ponieważ nauce tej towarzyszyła dobra zabawa, impreza bardzo nam  się podobała.

Fot. Ela Olszewska-Lamka