Powitanie Wiosny – Szkolny Dzień Języków Obcych “Poliglotek 2015”

W dniu 20 marca 2015 roku radośnie i niecodziennie przywitaliśmy nadejście wiosny. Zorganizowaliśmy Szkolny Dzień Języków Obcych ,,Poliglotek 2015”. Każda klasa wylosowała kraj, którego kulturę, obyczaje i język miała przedstawić. Do wyboru były: Niemcy, Hiszpania, Francja, Czechy i Włochy.
Po wcześniejszym wylosowaniu państwa, klasy przygotowały plakaty prezentujące flagę, najbardziej znane miejsca i postacie z nim związane. ,,Główki nie od parady” uczyły wszystkich obecnych na sali liczb, kolorów
i podstawowych zwrotów używanych w wyżej wymienionych państwach. Przedstawiciele klas przygotowali reklamy produktów charakterystycznych dla danego kraju, a klasy dopingowały ich okrzykami w tym języku. Całości dopełniał korowód uczniów  pomalowanych i ubranych w barwy narodowe kraju, który reprezentowali. Wszyscy z niecierpliwością czekają na kolejną edycję , aby móc bliżej poznać historię, kulturę i język kolejnych państw europejskich.

 Magdalena Szmigielska

Fot. Ela Olszewska-Lamka