Pożegnanie zimy podczas wycieczki do Torunia

Pożegnanie zimy w Toruniu

18 marca 2015roku dzieci z klas II c, V i VI były na wycieczce autokarowej w Toruniu. Wspólnie oglądaliśmy wystawę w Geodium przy Planetarium, następnie seans filmowy “Mój kumpel Niko” – astronomiczną i zarazem przygodową opowieść o młodym Mikołaju Koperniku, który fascynował się niebem, gwiazdami i Kosmosem.
Wystawa Geodium poświęcona została Ziemi jako planecie. Jej centralnym elementem jest obracający się i odpowiednio oświetlony model kuli ziemskiej o średnicy 2,15 m. Dzięki grze świateł w łatwy sposób można przekonać się, dlaczego mamy cztery pory roku, a po dniu następuje noc. Wokół globusa znajdują się interaktywne urządzenia, dzięki którym dzieci samodzielnie eksperymentowały naciskając odpowiednie przyciski. Cztery narożniki sali Geodium to plastyczne instalacje pokazujące, jak na przestrzeni dziejów zmieniała się nasza planeta. Dzieci znalazły tam wybuchający wulkan, ocean będący kolebką życia, monumentalny lodowiec z zorzami polarnymi, czy wreszcie makietę cywilizacji człowieka.

Dużo atrakcji miały dzieci podczas zabawy i gier na kręgielni. Zwycięzcami byli wszyscy uczestnicy. Ostatnim punktem pobytu w Toruniu było lodowisko. Uczniowie bawili się niesamowicie stawiając pierwsze kroki na lodzie. Byli też tacy, którzy wykonywali ciekawe ewolucje na lodzie, piruety, podskoki. Zmęczeni, ale pełni wrażeń wróciliśmy do domu.