Powiatowe Mistrzostwa w Piłce Ręcznej Dziewcząt i Chłopców

FINAŁY POWIATOWE W MINIPIŁCE RĘCZNEJ DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW
W piątek 17 kwietnia na hali Przy Szkole Podstawowej w Borkowie Kościelnym odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Piłce Ręcznej Szkół Podstawowych Dziewcząt. Do rozgrywek zgłosiły się cztery reprezentacje. Mecze stały na wysokim poziomie i były niezwykle zacięte, a wyniki 2 : 2, 2 : 1 sugerowały raczej mecze piłki nożnej niż ręcznej.
Ostatecznie dziewczęta z Dwójki zajęły III miejsce.

                1. SZKOŁA PODSTAWOWA BORKOWO    5 pkt

           2. SZKOŁA PODSTAWOWA ZAWIDZ       4

               3. SZKOŁA PODSTAWOWA NR 2 SIERPC  3

             4. SZKOŁA PODSTAWOWA GOLESZYN    0

 

FINAŁ POWIATOWY W MINIPIŁCE RĘCZNEJ CHŁOPCÓW-21.04.2015

NIEZWYKLE DRAMATYCZNY FINAŁ

Na hali im. Zdzisława Krzyszkowiaka w Sierpcu rozegrano finał powiatowy w minipiłce ręcznej chłopców. W zawodach wzięło udział sześc szkół. Najpierw grano w dwóch grupach każdy z każdym, a póżniej rozegrano mecze o miejsca.
Niezwykle dramatyczny przebieg miał mecz o I miejsce pomiędzy SP Nr 3 Sierpc, a SP Nr 2 Sierpc. Osłabiona kilkoma zawodnikami SP Nr 3 rozpoczęła od huraganowych ataków i do przerwy prowadziła 9:4. Po przerwie obserwowaliśmy niezwykłą determinację SP Nr 2 w odrabianiu strat z pierwszej części meczu. Pogoń trwała przez całą drugą połowę i zakończyła się sukcesem.
W ostatniej minucie meczu zawodnicy z SP Nr 3 przy prowadzeniu  10:9 nie strzelili rzutu karnego, a drużyna SP Nr 2 będąca na fali, w ostatnich sekundach rzuciła zwycięską bramkę i mecz zakończył się wynikiem 12:11.
Radość zwycięzców, smutek pokonanych – tak zakończył się wielki dreszczowiec nieczęsto oglądany na boiskach, gdy grają zespoły ze szkół podstawowych. Gratulujemy zwycięzcom!

 

KLASYFIKACJA KOŃCOWA

1. SZKOŁA PODSTAWOWA NR 2 SIERPC

2. SZKOŁA PODSTAWOWA NR 3 SIERPC

3. SZKOŁA PODSTAWOWA BORKOWO

4. SZKOŁA PODSTAWOWA SZCZUTOWO

5-6. SZKOŁA PODSTAWOWA ZAWIDZ

5-6. SZKOŁA PODSTAWOWA GOLESZYN

Szczegóły rozgrywanych zawodów zawsze na stronie:
http://mosirsierpc.hpu.pl/news.php