Kwiecień 2015

Święto Służby Zdrowia (7.IV) jest okazją do przeprowadzenia szeregu pogadanek na temat czystości i ochrony zdrowia – jest to okazja do spotkania z pielęgniarką szkolną – która odpowiada dzieciom na szereg pytań i wątpliwości.

W tym miesiącu prowadzimy zajęcia rozwijające wyobraźnię dziecka, zainteresowania czytelnicze. Pod hasłem „Bajkowe prawdy życia” czytamy książki, bajki, baśnie, opowiadania dla dzieci. Wszyscy chętnie opowiadają o swoich ulubionych bajkach czytanych w domu. Robimy piękną gazetkę ścienną w „Świat bajek”.

W ramach zajęć świetlicowych kształtujemy postawy proekologiczne wśród dzieci. Zapoznajemy je z działalnością człowieka dla dobra przyrody. Pod hasłem „Świat roślin i zwierząt” prowadzimy zajęcia plastyczne – dzieci lepią rośliny, zwierzęta z plasteliny, malują farbami.