Maj 2015

Maj – organizujemy test tzw. Turniej Mądrej Głowy. Wszelkie testy i quizy pozwalają na zainteresowanie nimi większej grupy dzieci jednocześnie, dzieci chętnie je rozwiązują – jeżeli tylko pytania nie są zbyt trudne i sformułowane są żartobliwie. Z niecierpliwością oczekują na wyniki.

Z okazji Świąt Majowych przyprowadzamy pogadanki na temat symboli narodowych, dzieci malują flagi, godło Polski. Rozmawiamy na temat różnych zawodów, uczymy szacunku do wykonywanej pracy. Dzieci chętnie malują zawody swoich rodziców, jak i Siebie w przyszłości, swój „Wymarzony zawód”

26 maja – Dzień matki, z tej okazji dzieci wykonywają laurki dla Mam, uczą się pisać życzenia. Wspólnie uczymy się i śpiewamy piosenkę „Dla Ciebie Mamo”. Robimy gazetkę ścienną „Portret Mojej Mamy”.

Ze względu na piękną pogodę dużo czasu spędzamy na świeżym powietrzu, na placu zabaw. Dzieci chętnie bawią się, grają w piłkę, skaczą na skakankach.