KONKURS WIEDZY O SAMORZĄDZIE MIEJSKIM ORAZ MIEŚCIE SIERPC – 27.05.2015

        27 maja 2015 roku w CKiSz w Sierpcu odbył się Konkurs Wiedzy o Samorządzie Miejskim oraz Mieście Sierpc, który patronat honorowy objął Prezydent RP Bronisław Komorowski.  W naszej kategorii wiekowej brały udział pięcioosobowe zespoły z następujących szkół: SP nr 2, SP nr 3, I PSP.  Uczniowie rywalizowali ze sobą, odpowiadając na pytania o Sierpcu, jego historii, o samorządzie, układając na czas puzzle przedstawiające sierpeckie zabytki,  prezentując scenki oraz czterowiersze o mieście. Nasz konkursowy występ urozmaicony został prezentacją multimedialną przygotowaną przez uczniów z koła fotograficzno-informatycznego pod kierunkiem p. Elżbiety Olszewskiej- Lamki. Burmistrz – p. Jarosław Perzyński –  otrzymał także makietę  kompleksu sportowego z boiskiem szkolnym, o którym marzą nasi uczniowie.  Wykonały ją uczennice kl. V b pod okiem p. Elżbiety Dobies. Do tego niezwykle trudnego konkursu przygotowała nas z ogromną cierpliwością i poświęceniem p. Iwona Brudnicka. We wszystkich konkurencjach okazaliśmy się najlepsi i tym samym zdobyliśmy pierwsze miejsce w konkursie. Warto wspomnieć, że nasza szkoła zdobyła nagrodę specjalną za wspaniały doping. Kibicowano nam rewelacyjnie. Szczególnie podziękowanie kierujemy do p. Tomasza Krukowskiego z Pracowni Dokumentacji Dziejów Miasta Sierpc, który z pasją opowiadał o historii miasta i wprowadził nas w jego tajniki.  Po wygranym konkursie  cała drużyna wybrała się z opiekunami na pyszne lody.

Skład naszej drużyny:  Maja Przybyszewska-kapitan, Zofia Liszewska, Julia Bartnicka, Joanna Ocicka, Maciej Węglarek oraz rezerwowi- Ola Rutkowska i Miłosz Wąsicki.

                                                                                   Zosia Liszewska