Międzypowiatowy Konkurs Ekologiczny “Mazowsze czysta woda” 2015

 Dwójka najlepsza w Międzypowiatowym Konkursie Ekologicznym „Mazowsze czysta kraina” – „Nakrętka na wagę zdrowia”  

Uczniowie naszej szkoły przystępując do Międzypowiatowego Konkursu Ekologicznego udowodnili jak ważne jest dla nich Mazowsze jako czysta kraina. Ponad 260 uczniów z klas I – VI od września 2014 r. zbierało plastikowe nakrętki, a 30 maja 2015 r.  okazało się, że oddaliśmy rekordową ilość (ponad 400 tyś), dzięki której wśród około 50 placówek oświatowych z Płocka, powiatu płockiego i innych miast zajęliśmy I miejsce.

W dniu 12 czerwca 2015 r.  reprezentacja szkoły składająca się z ponad trzydziestu uczniów klas I – VI, którzy najbardziej przyczynili się do tego zwycięstwa wraz z panią wicedyrektor Anną Trzcińską  i koordynatorem konkursu p. Beatą Karkusz udała się na galę do Płocka do Gimnazjum nr 4 im. Obrońców Płocka 1920r.,gdzie nastąpiło rozstrzygnięcie i podsumowanie konkursu.

„Ziemia nie należy do człowieka, człowiek należy do Ziemi.

Cokolwiek przydarzy się Ziemi, przydarzy się człowiekowi.

Człowiek nie utkał pajęczyny życia – jest on niteczką w tej pajęczynie.

Jeżeli niszczy więc pajęczynę, niszczy samego siebie…”

Tymi słowami wiceprezes Fundacji „Portal Fm- Pomagamy Dzieciom” i nauczyciel Gimnazjum nr 4 im. Obrońców Płocka 1920 r p. Beata Kowalska przywitała przybyłych gości. Konkurs honorowym patronatem objął Poseł na Sejm RP p. Piotr Zgorzelski.

Podczas gali swoje zaangażowanie w ochronę środowiska w części artystycznej przedstawili uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 21 w Płocku, uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Sierpcu i uczniowie Gimnazjum nr 4 w Płocku.

Następnie Pełnomocnik ds. Organizacji Pozarządowych p. Ewa Pietrzak, w imieniu Prezydenta Miasta Płocka p. A. Nowakowskiego, przedstawiciele Biura Poselskiego Posła na Sejm RP p. Piotra Zgorzelskiego, prezes Fundacji „Portal Fm- Pomagamy Dzieciom” p. Piotr Nosarzewski, dyrektor Gimnazjum nr 4 w Płocku p. Arnold Denst wręczyli nagrodę główną, którą dla Szkoły  odebrała p. dyrektor Anna Trzcińska.