Piknik w Szczechowie – kl. III C – 2015

W połowie czerwca został zorganizowany piknik dla uczniów klasy III C i ich rodziców w leśniczówce będącej własnością Koła Łowieckiego „Krzyżówka” w Szczechowie.

Na wstępie dzieci zaprezentowały swoim rodzicom krótką część artystyczną    i wręczyły im wykonane własnoręcznie upominki. Po czym odbył się spacer leśnymi ścieżkami. Dzieci przechadzały się w otoczeniu starych drzew, nasłuchując wesołego ptasiego świergotu. Po powrocie do leśniczówki odbyły się zawody sportowe, które były wspaniałą zabawą propagującą aktywność ruchową. Miały również na celu integrację dzieci i dorosłych. Wolontariusze z zaangażowaniem brali aktywny udział w grach sportowych. W tym czasie rodzice przygotowali posiłek dla wszystkich gości – kiełbaski, szaszłyki i kaszanki pieczone na grillu oraz przepyszne domowe ciasta i napoje.

Na zakończenie uczniowie wręczyli dyplomy i statuetki przedstawicielowi Koła Łowieckiego „Krzyżówka”, jak również wszystkim wolontariuszom.

Spotkanie to było okazją do uświadomienia dzieciom korzyści płynących z obcowania z przyrodą. Uczniowie mogli  aktywnie spędzić czas na świeżym powietrzu, ciesząc się z nadchodzącego lata. Radosne miny wszystkich uczestników pikniku, uwiecznione na zdjęciach,  świadczą o udanej wycieczce.

Kieruję specjalne wyrazy wdzięczności do rodziców uczniów klasy III C za zorganizowanie pikniku. Pragnę również podziękować Panu Wiesławowi Korzeniewskiemu za przyjęcie nas w leśniczówce oraz wolontariuszom: P. Pawłowi Żmijewskiemu, P. Ewie Nagiewicz, P. Patrykowi Nagiewicz, P. Adrianowi Taborek, P. Danielowi Taborek oraz P. Łukaszowi Bucholskiemu,  za pomoc w prowadzeniu interesujących zabaw i gier dla dzieci.

Wychowawczyni klasy III C

Ryszarda Paprocka