Szymbark – pożegnalna wycieczka kl. VI d wraz z rodzicami – 20.06.2015

 20 czerwca 2015 r. uczniowie klasy 6 d wraz z wychowawcą i rodzicami  wzięli udział w wycieczce do Szymbarku. Celem wyjazdu było poznanie centrum edukacji i regionu, ale również były to nasze ostatnie chwile, kiedy mogliśmy spędzić ze sobą. W Szymbarku zwiedziliśmy: Statuę Świętowida Kaszubskiego, Dom Harcerza, Najdłuższą deskę świata – stół noblisty, Muzeum Gospodarstwa Domowego, Dom Sybiraka z łagrem, lokomotywę i wagony – symbol wojennych losów Polaków, Dwór Salino, Dom Trapera Kaszubskiego z Kanady, Kościół św. Rafała Kalinowskiego, Bunkier Gryfa Pomorskiego z odtworzeniem prawdziwego nalotu bombardowania, Dom do góry nogami – symbol obalenia Komunizmu, największy koncertujący fortepian świata, chatę kaszubską oraz piękny kaszubski świat bajek.  Była to  nasza ostatnia wspólna wycieczka. Nasze drogi rozejdą się. Ta wycieczka zostanie  na długo w naszej pamięci.

Wychowawca: Ela Olszewska-Lamka