Akcja lato w “dwójce” 2015

29 czerwca – 04 lipca 2015r. udział harcerzy z 1dh. im. Szarych Szeregów w obozie szkoleniowo – wypoczynkowym w Słupi.

W poniedziałek 29 czerwca harcerze z naszej szkolnej drużyny zameldowali się o godzinie 10 rano na stanicy hufca ZHP Sierpc Nasz Dom w Słupi. W tym roku w wypoczynku letnim uczestniczyło prawie 180 harcerzy i zuchów z Hufca Sierpc. Komendantem obozu była hm Katarzyna Kordulasińska, a harcerze z 1 DH byli pod opieką druhny phm Agaty Urbańskiej i dh Eweliny Kośmider. Drużyna nasza została podzielona na cztery zastępy po 6 osób i była to najliczniejsza grupa na obozie.

Pierwszego dnia harcerze mieli za zadanie zagospodarowanie terenu podobozu, tworzyli totemy zastępów, elementy pionierki obozowej, budowali strażnicę i bramę obozu. Tylko nielicznym udało się zdobyć sprawność sobieradka obozowego. Wieczorem odbył się uroczysty apel i ognisko zapoznawcze. Kolejne dni przebiegały w wesołej atmosferze, harcerze uczestniczyli w grach terenowych i fabularnych oraz nocnych podchodach. Podczas wspólnych śpiewanek każda drużyna prezentowała nowe przygotowane specjalnie na obóz piosenki. Wszyscy z żalem opuścili stanicę obiecując, że za rok znowu się tutaj spotkamy.

Czuwaj

30 czerwca 2015 r. grupa naszych uczniów z kl. 3 b i 5 b wyruszyła o godz. 9.00 szlakiem sierpeckich zabytków sakralnych.

W wakacyjnych nastrojach uczestnicy poznawali bogatą historię Sierpca, także tą związaną ze starymi świątyniami, które to nasi przodkowie postawili w Sierpcu i przez wieki opiekowali się nimi. Dzieci poznawały architekturę tych miejsc, zachwycając się pietyzmem z jakim kiedyś budowano kościoły. I tak na naszym szlaku pojawił się kościół poewangelicki – dzisiejszy ,,szkolny”, stara sierpecka fara, kościół Świętego Ducha, kościół na Górze Loret wraz z zabudowaniami klasztornymi sióstr Benedyktynek, ,,Studzianka”.

Ostatnim punktem naszego wędrowania był spacer po sierpeckim cmentarzu parafialnym. Uczestnicy poznali najstarsze nagrobki i epitafia poświęcone mieszkańcom Sierpca.

Przewodnikami we wtorkowej wyprawie były panie katechetki Monika Michalska i Beata Okraszewska. Wspólne wędrowanie zakończyliśmy posiłkiem w pizzerii, dzieląc się wrażeniami ze zwiedzania i planami na resztę wakacji.

30.06.2015 r. Wycieczka do Term w Uniejowie

Wycieczka  jest jedną z ważniejszych form  organizacyjnych procesu dydaktyczno-wychowawczego w naszej szkole. Uczniowie uwielbiają wycieczki organizowane w ramach  Akcji  Lato w Mieście i bardzo chętnie biorą w nich udział. W tegoroczne wakacje nauczyciele: Agnieszka Malanowska, Krystyna Skowrońska, Dariusz Malanowski i Marcin Nowakowski zaproponowali wyjazd do Term w Uniejowie. Gorące źródła to doskonała propozycja aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu. Woda wpływa korzystnie na rozluźnienie mięśni. Termy w Uniejowie są miejscem, w którym każdy znajdzie coś dla siebie: gorące solanki, baseny, komory lodowe, sauny, gabinety masażu, zjeżdżalnie, dysze, bicze, jacuzzi… Pobyt w uniejowskiej solance termalnej pozwolił się zrelaksować po trudach roku szkolnego, poprawił samopoczucie i wprowadził dobry humor na resztę wakacji.

Zajęcia rekreacyjne z panią Ewą Doliwą i Magdaleną Szmigielską

Warsztaty teatralne

Upalny czwartek 2 lipca 2015 roku grupa 17 dzieci z klas III-V spędziła na warsztatach teatralnych prowadzonych przez nauczycielkę języka polskiego Ilonę Radomską. Zajęcia rozpoczęły się od ćwiczeń oddechowych i dykcyjnych. Następnie dzieci wcielały się w postacie z wierszy Juliana Tuwima i Jana Brzechwy oraz zaprojektowały kostiumy i scenografię do spektaklu, który zostanie wystawiony  w przyszłym roku szkolnym. Uczyły się również piosenek do tego przedstawienia. Przyjemnym przerywnikiem było malowanie makijaży scenicznych.  Dzieci miały okazję aktywnie spędzić czas, rozwijając jednocześnie zdolności aktorskie oraz zainteresowania teatralne.

Klasy I-III pojechały na wycieczkę do płockiego ZOO

                                                                         Wycieczka na Skansen