Obóz harcerzy na stanicy Nasz Dom w Słupi

29 czerwca – 04 lipca 2015r.

udział harcerzy z 1dh. im. Szarych Szeregów w obozie szkoleniowo – wypoczynkowym w Słupi

W poniedziałek 29 czerwca harcerze z naszej szkolnej drużyny zameldowali się o godzinie 10 rano na stanicy hufca ZHP Sierpc Nasz Dom w Słupi. W tym roku w wypoczynku letnim uczestniczyło prawie 180 harcerzy i zuchów z Hufca Sierpc. Komendantem obozu była hm Katarzyna Kordulasińska, a harcerze z 1 DH byli pod opieką druhny phm Agaty Urbańskiej i dh Eweliny Kośmider. Drużyna nasza została podzielona na cztery zastępy po 6 osób i była to najliczniejsza grupa na obozie.
Pierwszego dnia harcerze mieli za zadanie zagospodarowanie terenu podobozu, tworzyli totemy zastępów, elementy pionierki obozowej, budowali strażnicę i bramę obozu. Tylko nielicznym udało się zdobyć sprawność sobieradka obozowego. Wieczorem odbył się uroczysty apel i ognisko zapoznawcze. Kolejne dni przebiegały w wesołej atmosferze, harcerze uczestniczyli w grach terenowych i fabularnych oraz nocnych podchodach. Podczas wspólnych śpiewanek każda drużyna prezentowała nowe przygotowane specjalnie na obóz piosenki. Wszyscy z żalem opuścili stanicę obiecując, że za rok znowu się tutaj spotkamy.
Piosenka prezentowana przez drużynę podczas śpiewanek
Ogniu
Ogniu, który rozświetlasz dumnie cztery świata strony   e h
Ogniu, który ogrzewasz nawet w najzimniejszą noc     D A
Ogniu spełnionych marzeń i tych nigdy niespełnionych
Ogniu aż żywy ogniu daj nam poczuć swoją moc.
Refren: I świeć mocno świeć  e h
wleć do zamarzniętych dusz i serc.    D A
Ogniu, który jednoczysz w sobie myśli różnych ludzi
Ogniu- niema modlitwo co okalasz echem las
Ogniu jutrzenko cicha Ty do życia wszystko budzisz
Ogniu nasz przyjacielu nie opuszczaj nigdy nas.