Rajd harcerski szlakiem Bartosza Paprockiego

Harcerski Start 2015 – rajd szlakiem Bartosza Paprockiego

W miniony piętek i sobotę  11 i 12 września harcerze ze szkolnej drużyny uczestniczyli w rajdzie pieszym, którego patronem jest Bartosz Paprocki, najwybitniejszy polski heraldyk i twórca genealogii. Wędrówkę pieszą rozpoczęliśmy w Łukomiu i przez pięć godzin wędrowaliśmy do Szczutowa, a na drugi dzień ze Szczutowa do Sierpca. Łącznie pokonaliśmy ok. 30 km. zaliczając zadania na trzynastu punktach kontrolnych przygotowanych przez starszych harcerzy. Znalazły się w nich pytania o Bartosza Paprockiego, konkurencje sprawnościowe i jak również pytania z wiedzy harcerskiej.

W rajdzie nowo wyznaczoną trasą przez wioski należące kiedyś do rodziny Paprockich udział wzięło 115 harcerzy Hufca ZHP Sierpc i 15 opiekunów.  O palmę pierwszeństwa podczas rajdu rywalizowało 9 drużyn z terenu Powiatu Sierpeckiego. Nasza drużyna uplasowała się na czwartym miejscu.

W sobotę, po dotarciu do Gimnazjum Miejskiego, o godz. 18.30 na Skwerze im. Bartosza Paprockiego odbyło się uroczyste podsumowanie dwudniowego rajdu pieszego Szlakiem Bartosza Paprockiego Łukomie-Szczutowo-Sierpc. Każdy uczestnik rajdu otrzymał pamiątkową plakietkę.