11 Listopada – Narodowe Święto Niepodległości – 97 rocznica

Polskie święto państwowe  dla upamiętnienia odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918, po 123 latach zaborów (1795–1918); święto zostało ustanowione ustawą z 23 kwietnia 1937  r,  zniesione ustawą Krajowej Rady Narodowej. 22 lipca 1945 r. przywrócono je w okresie transformacji systemowej w 1989 r.  W związku z tym wydarzeniem 10 listopada 2015 roku w naszej szkole odbył się uroczysty apel, w którym recytatorskie interpretacje utworów literackich  i  muzycznych pozwoliły zrozumieć rozterki i uczucia walczących o niepodległość. Wystąpili uczniowie klasy VI C pod kierunkiem p. Magdaleny Szmigielskiej, zespół wokalny „Wesołe Nutki” pod kierunkiem p. Andrzeja Wojtasa, dekorację przygotowała p. Joanna Gąsiorowska.

Foto. Ela Olszewska-Lamka

Uroczystości w Kościele św. Maksymiliana Kolbe w Sierpcu