Światowy Dzień Walki z Cukrzycą ‘2015

ŚWIATOWY DZIEŃ WALKI Z CUKRZYCĄ

Światowy dzień walki z cukrzycą obchodzony jest corocznie  14 listopada na całym świecie. W naszym mieście ten dzień obchodzony był  również bardzo uroczyście. Polskie  Stowarzyszenie Diabetyków Koło Miejsko – Gminne „Nadzieja” w dniu 7.11.2015 r. do udziału w obchodach swojego święta zaprosiło uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 2. Uroczystość rozpoczęła się występem artystycznym składającym się z piosenek, wierszy i tańców. Jako pierwsza wystąpiła uczennica kl. II b Julia Zimnawoda, występ uświetnili grą na akordeonie Alicja Sulkowska z kl. III b i Kacper Rutkowski z kl. II b, w następnej kolejności wystąpiły dziewczynki z kl. II f: Anna Dołęgiewicz, Anna Grodzicka, Zuzanna Nowalska, Nikola Markowska, Nadia Lipowska, Natalia Stachowicz, Alicja Wiśniewska, Zofia Sobota oraz Jakub Kwiatkowski z kl. IV d z zespołem dziewczynek z kl. II d w składzie: Karolina Maciejewska, Lena Maszerowska, Nikola Misztal, Wiktoria Ulicka, Julia Wolska, Nelly Wolska. Część artystyczną zakończył żywiołowy pokaz tańca zespołu „Mini Stars” z kl. II b. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem dziękowali brawami. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze. Dzieci, za włożony trud otrzymały upominki w postaci aniołków.

Beata Karkusz, Katarzyna Burczyk, Dorota Dudzińska