Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych ‘2015

W październiku w naszej bibliotece obchodziliśmy Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych, którego tegoroczne hasło brzmiało: Biblioteki szkolne rządzą!  W ramach uczczenia święta odbyło się szereg  imprez i konkursów:

• KINO W BIBLIOTECE
  • dzieci z oddziału zerowego i klas pierwszych obejrzały filmy „Kajtek bibliotekarzem”
    i „Kajtek czyta książki”. Czytaliśmy również książeczkę „Kajtuś kapitan” i rozmawialiśmy
    o bibliotece i zasadach poszanowania książek.
  • dla uczniów z klas IV-VI odbyła się projekcja filmów Andrzeja Maleszki „Magiczne drzewo”. Filmy uczniom bardzo się podobały.
  • KONKURS PLASTYCZNY „Mój bohater wyszedł z książki” dla uczniów klas II i III oraz konkurs na zakładkę do książki.
  • Wystawa „LEKTURNIKÓW” prowadzonych przez uczniów z klasy III b. Uczniowie, którzy oglądali wystawę podziwiali śliczne ilustracje, ciekawe opisy przeczytanych książek oraz staranność wykonania.
  • Głośne czytanie książek na dużej przerwie.
  • W dniu 20 października 2015 r.  odbył się SZKOLNY KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA 2015 dla uczniów klas II i III.
  • W kategorii klas drugich
  • Tytuł Mistrz Pięknego Czytania otrzymała Klaudia Gronczewska z klasy II c
  • Tytuł Wicemistrz otrzymała Katarzyna Pakieła z klasy II c
  • wyróżnienie zdobyła Klaudia Bartlewska z klasy II b.
  • W kategorii klas trzecich
  • Tytuł Mistrz Pięknego Czytania otrzymała Alicja Sulkowska z klasy III b
  • Tytuł Wicemistrz otrzymała Natalia Gawron z klasy III c
  • wyróżnienie zdobyła Karolina Korzeniewska z klasy III c.
  • Alicja Sulkowska reprezentowała naszą szkołę w III Powiatowym Konkursie Pięknego Czytania 2015  w SP nr 3 zdobywając Tytuł Mistrz Czytania 2015.
  • Lapbook – warsztaty plastyczne – tworzenie książki.
  • Na zakończenie święta biblioteki uczniowie byli częstowani słodyczami, a wśród uczniów, którzy wypożyczyli książki wylosowano nagrody niespodzianki – oczywiście były to książki.

Organizator: Alicja Stopińska