XX Wojewódzki Konkurs Poezji im. Stefana Gołębiowskiego 2015

W zabytkowym budynku Muzeum Małego Miasta w Bieżuniu (oddział Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu) w dniu 25 listopada 2015 roku odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie jubileuszowej XX edycji Wojewódzkiego Konkursu Poezji im. Stefana Gołębiowskiego. Konkurs nosi imię pochodzącego właśnie z Bieżunia wybitnego poety i tłumacza dzieł Horacego.  Honorowy patronat nad tym artystycznym przedsięwzięciem objęli Mazowiecki Kurator Oświaty i Marszałek Województwa Mazowieckiego. W tegorocznej edycji wzięło udział 125 uczestników w dwóch kategoriach wiekowych. Zdobywczynią I miejsca w kategorii młodzieży młodszej została Olga Nawrocka, uczennica klasy VI b. Rozstrzygnięcie konkursu odbyło się w uroczystej atmosferze. Członkowie koła teatralnego zaprezentowali utwory laureatów, wręczono nagrody, wysłuchano koncertu muzycznego, a całe spotkanie zakończono okolicznościowym poczęstunkiem.