“Jan Paweł II – Pielgrzym Świata” – Uroczyste Podsumowanie Obchodów ROKU 2014 ŚWIĘTEGO JANA PAWŁA II

UROCZYSTE PODSUMOWANIE OBCHODÓW ROKU 2014  ŚWIĘTEGO JANA PAWŁA II

W dniu 1 grudnia 2015 r. odbyło się uroczyste podsumowanie roku 2014, który decyzją Rady Miejskiej ogłoszono Rokiem Jana Pawła II w Sierpcu. Był to dla Nas wszystkich wyjątkowy czas z racji osoby Papieża i wydarzeń artystycznych, kulturalnych i edukacyjnych, które były z tej okazji organizowane w naszym mieście. Uroczystość stanowiła swego rodzaju klamrę i była uroczystym domknięciem, podsumowaniem tego wyjątkowego dla naszej społeczności Roku.

O godzinie 10.00 w Centrum Kultury i Sztuki spotkali się organizatorzy obchodów, współorganizatorzy, partnerzy imprez, które organizowane były w ramach obchodów, zaproszeni goście oraz uczniowie sierpeckich szkół. Wśród obecnych nie zabrakło Marka Kośmidra – burmistrza Sierpca poprzedniej kadencji oraz przedstawicieli duchowieństwa z księdzem dziekanem Andrzejem Więckowskim na czele.

Niech święte życie Jana Pawła II i jego słowa kierowane do nas będą żywe i niech rozświetlają nasze codzienne wybory. Mam nadzieję, że obchody Roku Jana Pawła II w naszym mieście, choć trochę się do tego przyczyniły!

Najważniejsze inicjatywy podejmowane przez współorganizatorów Roku Jana Pawła II w Sierpcu.  Opis tych wydarzeń można znaleźć na stronie miasta Sierpca – www.sierpc.pl pod linkiem –  2014 Rokiem Jana Pawła II w Sierpcu.

Kulminacyjnym punktem uroczystości było wręczenie okolicznościowych statuetek wszystkim tym, którzy brali udział w organizacji Roku Jana Pawła II.

Statuetki wręczał burmistrz Jarosław Perzyński i przewodniczący rady Jerzy Stachurski.

Tą formą podziękowano poniższym osobom za inicjatywę, współdziałanie, pracę nad organizacją imprez i ich prawidłowym przebiegiem:

• nauczycielom Szkoły Podstawowej Nr 2:  Beacie Okraszewskiej, Monice Michalskiej, Elżbiecie Olszewskiej – Lamce, Alicji Stopińskiej, Elżbiecie Dobies, Joannie Jabłonowskiej,

Wszystkie wydarzenia, które odbyły się w 2014 roku dostarczyły nam wielu radosnych wzruszeń i wrażeń. Było to możliwe dzięki współdziałaniu, pracy od podstaw wszystkich zainteresowanych.

Uroczystość uświetnili swoimi występami uczniowie. Na zakończenie wszyscy wspólnie zaśpiewali ulubioną pieśń Jana Pawła II – Barkę.

Przygotowanie części artystycznej szkoły: Beata Okraszewska, Monika Michalska, Elżbieta Olszewska-Lamka